GLASS & CERAMICS / Ceramics / Väggrelief 1576210
*
nr 157 6210
Väggrelief
Lenght: ()
Keramik, 50-tal, H49
Estimate:
100
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday June 17 2002
at 16:00:00
- Bid history
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
8048 WALL RELIEF SC..
Jörg Jeschke, "127". Signed, dated -71, formpressa..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:13
-
8086 WALL RELIEF SC..
unidentified artist. 19th century, Viktoriansk, fö..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:56
*
Väggrelief
nr 157 6210
Väggrelief
Lenght: ()
Keramik, 50-tal, H49
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 350 |
| Auction date: |
Monday June 17 2002 |
- Bid history
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
8048 WALL RELIEF SC..
Jörg Jeschke, "127". Signed, dated -71, formpressa..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:13 -
8086 WALL RELIEF SC..
unidentified artist. 19th century, Viktoriansk, fö..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:56



